Odwiedź nas na:

Czym są wizualizacje architektoniczne?

Grafika trójwymiarowa stale się rozwija, pozwalając na tworzenie realistycznych obrazów za pomocą programu komputerowego. Z tego typu technologii, garściami czerpią przede wszystkim architekci oraz deweloperzy. Korzystają oni z wizualizacji, które są wygenerowaną komputerowo fotorealistyczną grafiką lub animacją, w celu prezentacji projektu danego budynku, aranżacji wnętrz lub rozwiązań urbanistycznych. Nasza firma 24FPS profesjonalnie zajmuje się takimi wizualizacjami na terenie Gdańska oraz całego Trójmiasta.

Jak powstają architektoniczne wizualizacje?

Niezależnie od tego, czy podejmujemy się wizualizacji jednego pomieszczenia, czy też całego budynku, taki projekt musi przejść kilka istotnych etapów. Na samym początku ustalamy koncepcję, konsultując ją z klientem. Kiedy już osiągniemy wspólną wizję, przechodzimy do modelowania. Wykorzystując materiały dostarczone przez zleceniodawcę oraz posiłkując się rysunkami technicznymi, tworzymy odpowiednie modele. Z prostych szkiców możemy otrzymać fotorealistyczne wizualizacje, których na pierwszy rzut oka nie można rozróżnić od zdjęcia. Następnie zajmujemy się oświetleniem, odpowiednio manipulując światłem i cieniem, dzięki czemu dodajemy naszemu projektowi znacznie więcej realizmu. Bardzo pomocne jest to, że doskonale wiemy jak operować tymi wartościami, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji filmów oraz w fotografii. Kolejnym etapem jest rendering. Posiadamy stacje robocze o bardzo dużej mocy, tak więc bez problemu możemy stworzyć w krótkim czasie rendery wysokiej jakości. Odpowiedni sprzęt daje nam możliwość produkcji na najwyższym poziomie, tak więc klient może mieć pewność, że otrzyma dopracowany projekt. Na samym końcu naszych prac nad wizualizacją zajmujemy się compositingiem. Łączymy zdjęcia oraz wygenerowany komputerowo obrazy i filmy, w celu otrzymania jak najbardziej naturalistycznych efektów.

Komputerowa rzeczywistość, czyli wizualizacje 3D.

Nasze studio zatrudnia jedynie specjalistów, którzy posiadają ogromne doświadczenie w tworzeniu animacji wielowymiarowych. Każda wizualizacja wychodząca spod ręki naszych grafików jest dokładnie przemyślana, aby móc jak najlepiej wyeksponować atrybuty, które posiadają dane projekty. Dzięki temu 3D wizualizacje ze studia 24FPS bardzo dobrze sprawdzają się jako skuteczna reklama, podkreślając zalety budynków architektonicznych oraz wnętrz.
Fotorealistyczne wizualizacje są świetnym sposobem na przedstawienie projektu wnętrza lub całego budynku. Zachowanie realizmu jest szczególnie ważne, ponieważ to właśnie dzięki temu, klient uznaje daną ofertę za wartościową i zaprojektowaną na wysokim poziomie. Z tego typu wizualizacji korzysta nie tylko większość architektów, ale również coraz więcej deweloperów i przedsiębiorstw. Dzięki zastosowaniu takiej formy prezentacji danej inwestycji, łatwiej jest przyciągnąć zainteresowanie potencjalnego klienta. Dlatego też naszą ofertę z wizualizacjami kierujemy do firm oraz osób indywidualnych, które dbają o atrakcyjność wizualną swoich projektów.

Projektowanie wnętrz dzięki wizualizacji.

Częścią architektury jest również projektowanie wnętrz. Kto z nas nie chciałby mieć świetnie urządzonego domu, w którym elementy wystroju byłby dokładnie zaplanowane i przemyślane? Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego, czy w Twojej wymarzonej kuchni lepiej będzie wyglądać wyspa kuchenna, czy może długi stół, jest zamówienie wizualizacji wnętrza. Warto skorzystać z możliwości, które dają wizualizacje wnętrz, ponieważ dobrze wyposażony dom jest gwarancją zadowolenia z mieszkania w nim. Dzięki odpowiednio wykonanej animacji można bez problemu skonfrontować swoje wizje z ich odzwierciedleniem w świecie wirtualnym. Pozwoli to na uniknięcie wielu pomyłek i uchronić przed ewentualnymi dodatkowymi kosztami związanymi z poprawkami. Wizualizacje wnętrza pomogą w gospodarowaniu przestrzenią Twojego domu lub biura.

Wizualizacje architektoniczne Gdańsk - technologia do Twoich usług.

Coraz więcej firm decyduje się na sięgnięcie po możliwości, które dają wizualizacje. Takie narzędzie pozwala na zobrazowanie projektu budynku lub zaprezentowanie produktów i usług jeszcze zanim zostaną one stworzone. Dzięki najnowszym technologiom, można bez problemu wyeliminować wszelkie ewentualne niedociągnięcia. Obecnie architektura jest ściśle połączona z wizualizacjami wielowymiarowymi, przez co projektowanie stało się znacznie wygodniejsze. Najnowsze technologie są na wyciągnięcie ręki, ponieważ nie są one zarezerwowane tylko i wyłącznie dla architektów. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a nasz grafik przygotuje dla Ciebie wizualizację dostosowaną do Twoich potrzeb. Obojętnie czy będzie to strona internetowa, produkty, które sprzedajesz w swoim sklepie lub przedstawienie usług, które oferujesz, zajmiemy się przygotowaniem odpowiedniej wizualizacji. Więcej informacji znajdziesz w zakładce oferta, gdzie zobaczysz jakie rodzaje prac wykonujemy oraz jakie usługi oferujemy na 24FPS.
Skontaktuj się z nami!
Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszamy do kontaktu. Omówimy wtedy wszelkie detale, a także dogadamy ceny. Nie możemy zaproponować dla każdego klienta stałego kosztorysu, ponieważ zbyt wiele czynników składa się na budżet. Bierzemy pod uwagę charakter zlecenia, czas, który musimy mu poświęcić i wykorzystywane technologie. Dlatego skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o szczegółach.

Film

Oznacza dla nas kompleksową obsługę. Dbamy o każdy etap powstawania filmu - zapewniamy nie tylko zgraną ekipę i profesjonalny sprzęt, ale także całą organizację produkcji.

Animacja

Nasze animowane filmy promują produkty, wyjaśniają zasadę ich działania oraz prezentują sceny, które mogą zaistnieć nie tylko w wyobraźni odbiorców, ale także na małym i dużym ekranie.

Wizualizacje

Renderujemy różnego rodzaju produkty i architekturę - zarówno wnętrza, pojedyncze budynki, jak i całe zespoły urbanistyczne. Pracujemy na gotowych modelach lub sami tworzymy wszystko od zera.

Grafika DTP

Projektujemy grafikę, piszemy teksty, dostarczamy zdjęcia, dbamy o wydruk. Nasze umiejętności z powodzeniem od lat wykorzystujemy do produkcji najwyższej jakości materiałów drukowanych.

...i więcej, sprawdź naszą ofertę!